Bursa’da ‘Başkomiser Volkan’ Çetesinden FETÖ Dolandırıcılığı

Yenişehir ilçesinde yaşayan 83 yaşındaki H.T.Ö, kendisini telefonla “Başkomiser Volkan” olarak tanıtan bir dolandırıcı tarafından tuzağa düşürüldü.

FETÖ BORSASINI ANDIRAN DOLANDIRICILIK

Dolandırıcı, H.T.Ö’ye kimlik bilgilerinin ele geçirildiğini ve adının FETÖ soruşturmalarına karışmış olabileceğini söyledi. FETÖ Borsası tartışmalarından dan hatırladığımız bu usulü kullanan dolandırıcı çete, bu gerekçeyle H.T.Ö’nün para ve altınlarını alıp temize çıkaracaklarını belirtti. Korkuya kapılan H.T.Ö, yaklaşık 1 milyon 375 bin lira değerindeki 35 bin dolar ve 15 tam altını evinin önüne gelen kişiye teslim etti. Bir süre sonra dolandırıldığını fark eden H.T.Ö, durumu Yenişehir Polis Merkezi Amirliğine bildirerek şikayetçi oldu.

BANKA GİBİ GEZMİŞLER

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ve Yenişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları araştırmalar sonucunda şüphelilerin D.C, K.Ö, Y.Ç ve İ.C olduğunu tespit etti. Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince İstanbul’da yakalanarak Bursa’ya getirilen zanlıların üzerinde 4 cep telefonu, 3 bin 400 dolar, 2 bin avro ve 12 bin lira ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından Yenişehir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen şüphelilerden D.C., K.Ö. ve Y.Ç. tutuklanırken, İ.C. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Güvenlik kamerası kayıtlarında bir şüphelinin H.T.Ö. ile evinin önünde konuştuğu ve elindeki poşetle ayrıldığı anlar görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x